Connect with us

Dünya

Vietnam polisi korkunç kazanın görüntülerini yayınladı

Published

on

Vietnam’da, freni patlayan konteyner yüklü bir kamyon, kırmızı ışıkta duran motosikletlere çarptı. Feci kazada 3 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı. Polis yetkilileri 2 Ocak’ta meydana gelen kazanın güvenlik kamera görüntülerini yayınladı. Görüntülerde freni patlayan kamyonun, kırmızı ışıkta duran motosikletlere çarparak onları sürüklediği görülüyor. Eyalet Polisi Genel Müdür Yardımcısı Albay Nguyen Van Duc, kamyonun 20 motosiklete çarptığını; kazada 3 motosikletlinin hayatını kaybettiğini; kazaya neden olan kamyon sürücüsünün kazanın ardından olay yerinden kaçtığını ancak yakalandığını söyledi.
KAYNAK: Vietnam polisi korkunç kazanın görüntüleri
Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Simit mi, gevrek mi sorunu çözüldü!

Published

on

By

Oxford İngilizce Sözlüğü‘nün ekim ayı güncellemesinde, sözlüğe onlarca kelime eklendi.

Yiyecekten içeceğe, bilimden politikaya, galaksiden bölgesel kelimelere birçok sözcük artık dünyanın en çok kullanılan sözlüklerinden birinde yer alacak.

Bu yeni eklenene kelimelerden biri ise bizi diğerlerinden daha çok ilgilendiriyor.

Sözlüğün yeni kelimeleri arasında Türkiye’den de bir yiyecek de yer alıyor. Sabah, akşam, kahvaltıda, ikindide, ikramlarda ve sokakta her zaman severek yediğimiz: Simit.

Simidin sözlükteki karşılığı ise şöyle:

“Pekmez ve susamla kaplı, Türkiye menşeli bir ekmek türü.”

Simitle ilgili bu sevindirici haberin paylaşımı ise sevilen gurme Vedat Milor’dan geldi.

Sosyal medya paylaşımlarıyla takipçi ve hayran kitlesini her geçen gün artıran Milor, simidin sözlüğe girmesini attığı bir tweet’le takipçileriyle paylaştı.

Vedat Milor Twitter paylaşımlarında simide ‘gevrek’ diyen İzmirlilere de şakayla karışık takılmayı ihmal etmedi.

Simit yerine ısrarla gevrek diyen ve bu besinin adını gevrek olarak kabul eden İzmirliler bu konuda yaptıkları sosyal medya paylaşımlarıyla tanınıyorlar.

Milor, İzmirlilerin ısrarla gevrek dediğini ancak İngilizlerin sözlüğe simit kelimesini alarak konuya son noktayı koyduğunu söyledi ve bu tweet birçok paylaşım aldı.

Şakalarına ara vermeyen Milor İzmirlilerin gevrek kelimesini kabul ettirmek için Cambridge Sözlüğü (Oxford’a rakip sözlük) ile görüşmelere başladığını da yazdı.

Okumaya devam et

Dünya

Putin ve Ruhani otobüste fotoğraf çekildi

Published

on

By

Avrasya Ekonomi Birliği’nin Yüksek Konsey toplantısına katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kırgızistan Devlet Başkanı Sooronbay Ceenbekov, Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan toplantı sonrası bulundukları bir otobüste fotoğraf çekildi.

“ÖNEMLİ KARARLARI HALLETTİK”

Çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Paşinyan fotoğrafa, “Otobüs selfiesi, bu kısa sürede önemli kararları hallettik” ifadelerini kullandı.

LİDERLER ERMENİSTAN’DA

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da Başbakan Nikol Paşinyan’ın ev sahipliğinde üye ülkelerin liderleri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Kırgızistan Devlet Başkanı Sooronbay Ceenbekov ve Avrasya Ekonomi Komisyonu Başkanı Tigran Sarkisyan’ın katılımıyla gerçekleşmişti. Toplantıda Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon gözlemci sıfatıyla bulunurken toplantının konukları ise İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Singapur Başbakan’ı Lee Hsien Lun olmuştu.

Kaynak: https://site-backlink.com/NhMJf

Okumaya devam et

Dünya

2019 yılında insanlığı tehdit eden en büyük tehlike açıklandı

Published

on

By

Sağlık problemlerinin önlem alınmadığı takdirde 2019’da baş edilemeyecek boyuta geleceğini söyleyen Dünya Sağlık Örgütü (WHO) en büyük tehlikeleri sıraladı. Küresel tehditler oluşturacak durumlarla ilgili plan, çözüm ve öneriler sunan bir rapor hazırlayan WHO, sağlık problemlerinin ekonomilerin daralması, yetersiz beslenme gibi etkenlerden dolayı ortaya çıkacağını açıkladı.

Okumaya devam et

Son Trend'ler